PROVIDENT

3.42/524 głosów,   24 Opinie
Złóż wniosek www.provident.pl

Maksymalna pożyczka: 15 000 zł

Maks. termin spłaty: 24 miesiące

Przelew pieniędzy na konto lub gotówka do ręki

24 godziny

Poniedziałek - Niedziela 07:00 - 21:00

PROVIDENT – multum opcji

Popularny pożyczkodawca przygotował dla swoich klientów całą masę opcji i usług do wyboru. To się chwali. Im bardziej skroimy pożyczkę do naszych potrzeb i wymagań, tym większa satysfakcja i zadowolenie z usług firmy, która nam jej udzieliła. Choć opcji jest wiele zawsze istnieją warunki narzucone odgórnie przez samego PROVIDENTA. Aby się w tym wszystkim połapać, przygotowaliśmy dla nas niniejszy artykuł.

Ogólne warunki pożyczki

PROVIDENT to firma wyspecjalizowana w przyznawaniu pożyczek długoterminowych. Jednak ich spłata nie musi odbywać się w comiesięcznych ratach. Do wyboru pozostawiono nam także możliwość cotygodniowej spłaty z obsługą w naszym domu. Kiedy ta opcja będzie możliwa do wyboru? Już śpieszymy z rozpisaniem co i jak.

Firma oferuje swoją pożyczkę do maksymalnej kwoty 15 000 złotych. Jeśli chcemy pożyczyć do 7 500 złotych, będziemy mieli aż dwie opcje do wyboru. Pierwszą z nich jest tzw. Pożyczka Samoobsługowa. Charakteryzuje się ona tym, że składamy wniosek online oraz spłacamy ją w miesięcznych ratach. W jej przypadku możemy spodziewać się szybkiego przelewu środków na nasze konto. Drugą opcją jest wybór Pożyczki Dopasowanej, która jest możliwa także w przypadku kwot powyżej 7 500 złotych. Gdy się na nią zdecydujemy, w doborze pożyczki pomoże nam doradca pożyczkodawcy. Sami także zdecydujemy, w jaki sposób chcemy spłacać nasze zobowiązanie. Do wyboru jest płatność miesięczna przelewem oraz płatność tygodniowa z obsługą w domu. W przypadku Pożyczki Dopasowanej będzie możliwość zaznaczenia ubezpieczenia medycznego, co dodatkowo podniesie jej koszty. Maksymalny czas trwania pożyczki to 24 miesiące.

Koszty są różne w zależności od naszego wyboru. Pożyczając 3 400 złotych na okres 18 miesięcy w ramach Pożyczki Samoobsługowej, pokryjemy koszty w wysokości 2 588 złotych. Gdy tę samą pożyczkę otrzymamy w opcji Pożyczka Dopasowana, koszty wzrosną do 2 736 złotych. I to w przypadku płatności przelewem. Okazuje się jednak, że możemy zapłacić dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. W tym celu należy oddać pieniądze w ciągu jednego miesiąca. Wtedy pożyczka będzie darmowa.

PROVIDENT to także pożyczka dla firm. Specjalna oferta przygotowana dla osób chcących rozwijać swój biznes pozwala na wliczenie kosztów pożyczki w koszty prowadzonej działalności gospodarczej. Dostajemy także możliwość skorzystania z promocji Osobisty Prawnik dla Firm. Tak samo, jak dla klienta indywidualnego maksymalna wysokość pożyczki to 15 000 złotych.

Pożyczkodawca przygotował specjalne korzyści dla klientów, którzy wykażą się sumiennością w regulowaniu zobowiązań i skorzystają z usług firmy przynajmniej od dwóch lat. W ramach programu PREMIA Plus mogą oni liczyć na rabaty procentowe, wyższą kwotę pożyczki oraz wzięcie udziału w specjalnych akcjach promocyjnych.

Kiedy NIE otrzymasz Pożyczki Dopasowanej:

 • nie jesteś pełnoletni,
 • nie posiadasz stałego zameldowania poświadczonego wpisem w dowodzie osobistym,
 • nie jesteś obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej,
 • nie masz stałego źródła dochodu.

Kiedy NIE otrzymasz Pożyczki Samoobsługowej (jw. plus):

 • nie posiadasz rachunku bankowego,
 • nie jesteś właścicielem aktywnego numeru telefonu komórkowego.

Opinie

Klienci zwrócili uwagę na fakt, że firma w ostatnim czasie podniosła stopę oprocentowania RRSO. To zdaniem wielu był moment, w którym skończyły się korzystne warunki. PROVIDENT stał się drogi. Wiele osób traktuje firmę jako ostateczność w przypadku gdy nie otrzymali oni pożyczki u konkurencji. Niższe wymogi otrzymania pożyczki mogą się wiązać także, z tym że otrzyma ją osoba, która nie poradzi sobie ze spłatą. Jeśli tak się stanie grozi do niemal natychmiastowymi wizytami agentów w miejscu zamieszkania. Nie oznacza to jednak, że wszyscy narzekają. Jest to zarazem największa i najstarsza firma pożyczkowa w naszym kraju. Są solidni i profesjonalni. Bogactwo ich oferty i możliwości powoduje, że polecamy pożyczkodawcę wszystkim, którzy są świadomi kosztów oraz spłacą na czas. W przeciwnym wypadku mogą ich spotkać duże problemy.

Symboliczny przelew
Aby otrzymać pożyczkę w Provident Polska należy spełnić następujące warunki - być osobą pełnoletnią, posiadać stałe zameldowanie poświadczone wpisem w dowodzie osobistym, być Obywatelem RP oraz mieć stałe źródło dochodu (pensja, renta lub emerytura).

Inflancka 4a
Warszawa, Polska


INFOLINIA:
Trasa dojazdu Duża mapa
Provident Polska jest dużą, międzynarodową instytucją finansową, którą wyróżnia indywidualne podejście do potrzeb Klientów.

Kluczową zasadą jest dla nas uczciwe traktowanie Klientów. Wierzymy, że nasz model biznesowy, oparty na przejrzystości, odpowiedzialności i zaufaniu, pozwoli nam na dalszy, stabilny rozwój w Polsce. Provident Polska działa od ponad 18 lat i jest liderem na rynku pożyczek gotówkowych. Naszym celem jest dostarczanie prostych, rzetelnych i dostępnych produktów finansowych.

Wyróżnia nas indywidualne podejście do potrzeb Klienta i umiejętność budowania z nim długotrwałych relacji. Dzięki sieci Doradców Klienta docieramy z naszą ofertą do potencjalnych pożyczkobiorców na terenie całego kraju.

Z usług firmy Provident Polska skorzystało już 3,9 miliona Klientów, a poziom satysfakcji z jakości obsługi wynosi ponad 90%. Provident Polska należy do międzynarodowej grupy finansowej International Personal Finance (IPF), która od 2007 r. notowana jest na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i wchodzi w skład indeksu FTSE 250. Od marca 2013 IPF jest także obecny, w ramach notowań równoległych, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W skład Grupy IPF, oprócz Polski będącej największym rynkiem, wchodzą Czechy i Słowacja, Węgry, Rumunia, Litwa, Bułgaria oraz Meksyk. W drugim kwartale 2015 r. do grupy dołączy Hiszpania. Obecnie Grupa IPF zatrudnia ponad 8200 pracowników i 30000 Doradców Klienta. Tym samym jest jednym z największych pracodawców w Wielkiej Brytanii i w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej.

Na koniec 2014 roku z usług oferowanych przez IPF skorzystało 2,6 miliona Klientów, którzy zaciągnęli pożyczki o łącznej wartości 1,022 mld funtów brytyjskich. Przychody grupy uzyskane w 2014 r. wyniosły 783,2 mln funtów, zysk brutto 123,5 mln. Celem IPF jest poprawa jakości życia codziennego Klientów przy pomocy prostych i przejrzystych produktów finansowych dostosowanych do ich potrzeb.

Pod marką Provident grupa oferuje drobne pożyczki krótkoterminowe. Solidny model biznesowy grupy IPF opiera się na wyjątkowych relacjach personalnych z Klientem tworzonych przez liczne grono przedstawicieli firmy. Korzenie Grupy IPF sięgają roku 1880, kiedy to powstała spółka Provident Financial, tworząc podwaliny dzisiejszej instytucji. Siedziba grupy mieści się w Leeds w Wielkiej Brytanii.

1113 wizyt, 2 wizyt dzisiaj

24 Opinie

 1. Roman
  Roman

  Ja pożyczyłem od providenta na święta z tym że wybrałem przelew bez kontaktu z przedstawicielem, rata jest wtedy niższa ,a spłaca się łatwo i szybko bo są to małe kwoty ok 50 zł tygodniowo.

  Luty 23, 2016 at 10:38 am
 2. maria11
  maria11

  Ja również skorzystałam z oferty firmy w ostatnie święta. Jestem zadowolona. Na pewno w przyszłości, w razie konieczności skorzystam ponownie

  Luty 24, 2016 at 6:39 pm
 3. magdasobolewska
  magdasobolewska

  Providenta znają już wszyscy, bo chyba parę porządnych lat ta firma jest na polskim rynku. Brałam pożyczkę właśnie tu 2 razy. Pierwszy raz był w pewnym sensie porażką, drugi już nie. Za pierwszym razem wybrałam pożyczkę z obsługą domową. Niezbyt duża kwota, na kilka tygodni. Szybka weryfikacja, pozytywna decyzja, pieniądze też szybko dostałam. Ale później była masakra. Trafiłam chyba na jakiegoś nieprofesjonalnego przedstawiciela. Umawiał się na spotkania, nie przychodził. Jak nie miałam odliczonej kwoty, to miał ciągle pretensje. Udało mi się szybko spłacić i więcej się z nim na szczęście nie zobaczyłam. Nie powiem, oddałam o wiele więcej niż pożyczyłam, ale takie uroki tej pożyczki.
  Za drugim razem natomiast zdecydowałam się na pożyczkę przez Internet. I to jest naprawdę świetne rozwiązanie. Pożyczka bardzo tania, raty niziutkie. Żadnych problemów, spotkań, dogadywania się. Raz w tygodniu robiłam przelew na 20 zł i po sprawie. Jeśli będę w przyszłości potrzebować pieniędzy, na pewno skorzystam z tej właśnie pożyczki. I ona wcale nie jest droga w porównaniu do innych firm.

  Luty 25, 2016 at 11:54 am
 4. marykate80
  marykate80

  Provident jest bardzo znany i bardzo dużo osób korzysta z ich usług. Ja preferuję branie pożyczki bez pośrednika. Jeśli regularnie spłaca się raty to nie ma żadnego problemu. Ja mam do nich zaufanie.

  Luty 25, 2016 at 9:38 pm
 5. Dominik
  Dominik

  Wziąłem u nich pożyczkę, oddałem dwa razy tyle, ale to norma w przypadku tego typu firm. Ogólnie nie mam zastrzeżeń, ale nie zamierzam nigdy więcej pakować się w takie „chwilówki”, chyba że życie zmusi.

  Marzec 3, 2016 at 9:06 pm
 6. Bożena
  Bożena

  Ja korzystałam z pożyczki w gorącym okresie świątecznym. I jestem mile rozczarowana, bo tyle złych opinii słyszałam. A tu otrzymałam szybko i raty nie były takie duże. Polecam, mnie ta pożyczka wybawiła z kłopotów.

  Marzec 6, 2016 at 2:40 pm
 7. Ulka
  Ulka

  Zgadzam się z przedmówcami, jak się spłaca terminowo raty nie ma żadnych problemów. Mnie się zdarzyło dwa razy korzystać z ich usług i wiem, ze jak mnie dopadną kłopoty to szybko i sprawnie będę załatwiona.

  Marzec 6, 2016 at 3:15 pm
 8. zaspany
  zaspany

  Ja pożyczyłem u providenta pieniądze, bo znalazłem sie jak to się mówi w trudnej sytuacji. Miałem trochę obaw, ale szybko sie okazało, ze niepotrzebnie. Raty wcale nie były takie wysokie i szybko spłaciłem. W razie kłopotów na pewno sie do nich udam.

  Marzec 21, 2016 at 9:09 am
 9. zasmucony
  zasmucony

  Musze przyznać, ze też miałem pewne obawy gdy postanowiłem z nich skorzystać. Ale na całe szczęście było całkiem przyjemnie, a raty nie takie straszne. na pewno jeszcze skorzystam z ich usługi.

  Kwiecień 12, 2016 at 9:44 am
 10. meżatka
  meżatka

  Faktycznie straszą że u providenta tak strasznie drogo, a ja mam całkiem inne odczucia. Szybko sprawnie i na temat. Nie miałam żadnych problemów, raty też nie okazały się za wysokie. Zastanawiam się czy przed wakacjami jeszcze raz z nich nie skorzystam.

  Kwiecień 12, 2016 at 9:48 am
 11. grzegorz414
  grzegorz414

  Korzystałem z usług firmy dwukrotnie i jestem bardzo zadowolony. Wnioskowałem o różne kwoty i dostałem pożyczkę bardzo szybko. Nie potrzeba było dodatkowych zaświadczeń a to się dla mnie w tym czasie bardzo liczyło. Oprócz tego formalności jest niewiele, a jednak wszystko załatwione tak jak trzeba. Dobry kontakt również na infolinii.

  Kwiecień 15, 2016 at 1:11 pm
 12. Markuz
  Markuz

  Wszystko fajnie, tylko gorzej jak się spóźniasz ze spłatą to Ci doliczą sporo.

  Kwiecień 17, 2016 at 2:26 pm
 13. wesolek132
  wesolek132

  Musze przyznać, ze bardzo się bałem korzystać z ich usług, ale zycie nie bajka, więc zaryzykowałem. Opcja przez internet. No i całkowite zdziwienie,raty niewysokie. Żadnych problemów, Oczywiście pilnuję terminu spłat.

  Kwiecień 29, 2016 at 6:57 am
 14. niedowiarek
  niedowiarek

  Bardzo bałem się brać pożyczkę , ale nie miałem większego wyboru. Rzeczywistość okazała sie zupełnie inna niż plotki, których się nasłuchałem. Szybko i sprawnie mnie załatwiono. na pieniądze też nie musiałem długo czekać. W razie problemów, na pewno tu się zgłoszę.

  Kwiecień 29, 2016 at 7:29 am
 15. romantyk13
  romantyk13

  Jak właściwie jest z tą firma? Wy piszecie pozytywnie, jak słucham znajomych to odradzają. Mam trochę problemów finansowych i nie wiem. Brać tę pożyczkę czy nie?

  Kwiecień 29, 2016 at 7:42 am
 16. Zbigniew
  Zbigniew

  Ja nie mam żadnych zastrzeżeń i dziwię się skąd te wszystkie plotki na ich temat. Korzystałem i jestem zadowolony. A że trzeba pilnować terminów, to chyba jasne.Za gapiostwo sie niestety płaci. Gdy bym znowu miał kłopoty, to tylko tu będę szukał pomocy.

  Kwiecień 29, 2016 at 8:24 am
 17. drażliwa123
  drażliwa123

  No cóż terminów trzeba pilnować. Ja pilnuję i nie mam żadnych problemów ze spłatą. Pożyczkę dostałem bardzo szybko i bez masy zaświadczeń. Myślę, że jeszcze skorzystam z ich usług.

  Maj 4, 2016 at 5:47 am
 18. mieszaniec
  mieszaniec

  Po to są terminy by ich przestrzegać – samo życie. Ja korzystałem dwa razy i nie miałem żadnych problemów. Załatwienie formalności szybko i bez zbędnych zaświadczeń. Obsługa bardzo miła. Pieniądze też otrzymałem szybko.

  Maj 11, 2016 at 4:52 am
 19. sasiadka
  sasiadka

  Dopadły mnie kłopoty finansowe i to w najmniej oczekiwanym momencie. Miałam stracha, bo to moja pierwsza pożyczka. Ale miło się rozczarowałam. Obsługa bardzo miła, Bez problemu otrzymałam pożyczkę. Raty w granicach normy.

  Maj 12, 2016 at 5:13 am
 20. ramires
  ramires

  Koszty mają takie, że głowa mała. Raczej dla zdesperowanych

  Maj 24, 2016 at 7:47 am
 21. małolepszy
  małolepszy

  Wbrew moim obawą wszystko przebiegło bardzo pomyślnie. Szybko załatwiłem formalności, decyzja zapadła o przyznaniu pożyczki w parę chwil. Pieniądze też szybko trafiły na konto. Raty nie są wysokie, już kończę spłatę.

  Maj 27, 2016 at 10:21 am
 22. Marysz
  Marysz

  Obsługa może i miła, ale koszty dosyć spore, więc radzę się kilka razy zastanowić, czy gdzieś taniej nie można załatwić.

  Maj 29, 2016 at 10:11 am
 23. blawcio
  blawcio

  Zepsuli się. Kiedyś było taniej. Dla mnie plusem jest ich renoma, wysoki limit i fakt, że nie mają takich wielkich wymagań. Niestety wraz ze wzrostem opłat prawdopodobnie stracili klienta, czyli mnie. Brałem tam pożyczkę dwa razy. Raz spłaciłem w miesiąc i rzeczywiście w takim przypadku nie poniosłem kosztów.

  Maj 31, 2016 at 11:28 am
 24. Agnes
  Agnes

  Ostanimi miesiącami poprawili ofertę, bo wcześniej była ona już obiektem żartow w kabaretach, gdybym oceniała swoją pierwszą pożyczkę to ocena byłaby niższa. Ale stan obecny przy też pożyczce już jest w normię więc 3/5

  Czerwiec 7, 2016 at 6:56 am

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.