Lendico

4.14/58 głosów,   8 Opinie
Złóż wniosek

Maksymalna pożyczka: 50 000 zł

Maks. termin spłaty: 5 lat

Przelew pieniędzy na konto

7 dni

24 godziny na dobę

Lendico – od użytkowników dla użytkowników

Tytuł powinien naprowadzić część z Was na to, czym zajmuje się Lendico, a może trafniej jest postawić pytanie: co to jest Lendico? Sądzimy, że to drugie bardziej pasuje do platformy, na której udzielane są pożyczki społecznościowe. Cały system polega na tym, że to nie firma udziela pożyczek z własnych środków, ale robią to osoby prywatne tzn. inwestorzy, którzy przy okazji zarabiają na odsetkach. Chcesz być pożyczkodawcą, czy pożyczkobiorcą? Wszystko zależy od Ciebie.

Ogólne warunki pożyczki

Jako że głównym przesłaniem naszego portalu jest pomoc i naprowadzenie Was na najlepszych, a to bardzo często oznacza najtańszych pożyczkodawców, skupimy właśnie na aspekcie pożyczania, a nie inwestowania własnych środków na platformie Lendico. Zacznijmy od kwot, jakie mogą zostać nam pożyczone.

Okazuje się, że zakres jest bardzo duży. Platformę można potraktować zarówno jako dobry sposób na uzyskanie warunków podobnych do chwilówki, jak i tych, które najczęściej widzimy w przypadku pożyczek długoterminowych zwanych bardzo często ratalnymi. Oznacza to, że pożyczka na platformie pozwoli nam spełnić małe i duże potrzeby. Do tych największych należy np. zakup nowego samochodu.

Nie jesteśmy w stanie podać maksymalnej kwoty, jaką możesz uzyskać w formie pożyczki. Wszystko zależy od tego, jaką liczbę wpiszesz Ty sam oraz od tego, czy znajdzie się inwestor, który zdecyduje, że pożyczy Ci, tyle ile chcesz. Okres trwania pożyczki jest już jednak zamknięty w przedziale od miesiąca do 5 lat.

Koszty, jakie poniesiemy to nie tylko odsetki, które zgarnie pożyczkodawca. W momencie, gdy dostaniesz pożyczkę Lendico naliczy jednorazową opłatę w wysokości od 2,25% do 5% kwoty pożyczki. Jej wysokość będzie uzależniona od obliczeń, które są przeprowadzane indywidualnie. Brane pod uwagę są takie warunki jak czas trwania oraz Twoja zdolność kredytowa ustalana m.in. na podstawie informacji uzyskanych w Biurze Informacji Gospodarczej Infomonitor. Opłata manipulacyjna jest automatycznie potrącana z kwoty pożyczki, zanim ta trafi na Twoje konto. Całkowicie bezpłatna jest za to rejestracja na platformie oraz złożenie wniosku.

Zanim jednak wystawimy nasz projekt pożyczki Lendico podda weryfikacji Twoje dane. W tym celu trzeba będzie dosłać im skan dowodu tożsamości, zaświadczenie o dochodach, wyciąg z rachunku bankowego za ostatnie 3 miesiące oraz dokonać przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 grosza. Gdy już się zarejestrujemy, dostaniemy możliwość w postaci złożenia łatwego wniosku bez potrzeby wychodzenia z domu i otrzymania pożyczki z oprocentowanie od 4,41%. Atutem pożyczek społecznościowych nie jest na pewno szybkość przelania środków. Na te poczekamy cały dzień, a w gorszym przypadku nawet kilka od złożenia wniosku. Wszystko zależy od tego, ile wisi on w oczekiwaniu na inwestora, który przystanie na nasze warunki.

W odróżnieniu od tego, do czego przyzwyczaiły nas firmy pozabankowe, które finansują pożyczkę z własnych środków, na platformie pożyczek społecznościowych będzie trzeba podać cel, na który chcemy przeznaczyć środki, o które wnioskujemy.

Kiedy NIE otrzymasz pożyczki:

 • nie jesteś pełnoletni,
 • nie mieszkasz na terenie Polski,
 • nie posiadasz rachunku w polskim banku,
 • nie przeszedłeś weryfikacji,
 • nie podasz źródła stałego dochodu.

Opinie

Wszystkich potencjalnych inwestorów może spotkać przykra niespodzianka. Jedna z pań, która zainteresowała się tematem, a nawet dokonała rejestracji i wysłała komplet dokumentów do weryfikacji, spotkała się z odpowiedzią, że inwestorem nie może być osoba indywidualna. Jest to o tyle zdumiewająca wiadomość z uwagi na fakt, że przy rejestracji takie informacje nie są podane. Dużo mniej problemów ma za to potencjalny pożyczkobiorca. Na pewno nie jest to wysokość oprocentowania. To jest w przypadku pożyczek społecznościowych korzystne dla osób w nagłej potrzebie. Polecamy.

Przelew symbolicznej kwoty
By zweryfiować Twój projekt pożyczkowy, będziemy potrzebować od Ciebie kilku dokumentów:
- zaświadczenie o Twoich zarobkach (z ostatnich 3 miesięcy) lub 3 miesięczny odcinek płacowy lub RMUA i wyciągi z Twojego konta z ostatnich trzech miesięcy
- kopię Twojego dowodu osobistego lub paszportu.

Jeżeli jesteś osobą prowadzącą własną działalność gospodarczą:
- książkę przychodów i rozchodów Twojej firmy (ostatnie trzy kwartały) lub PIT za zeszły rok wraz z dowodami wpłat podatku
- wyciągi z konta za ostatnie trzy miesiące
- kopię Twojego dowodu osobistego lub paszportu

Rakowiecka 30a
Warszawa, Polska


INFOLINIA:
Trasa dojazdu Duża mapa

Nowy sposób inwestowania i brania pożyczek Lendico to platforma, która bezpośrednio łączy pożyczkobiorców i inwestorów.

Dzięki temu, że nie posiada drogich oddziałów i działa tylko przez Internet, nie ponosi wysokich kosztów funkcjonowania, a powstałe w ten sposób oszczędności trafiają bezpośrednio do użytkowników – w postaci niższych rat dla pożyczkobiorców i wysokich zysków dla inwestorów.

Lendico umożliwia inwestowanie w ludzi i ich indywidualne pomysły, a pożyczkobiorcom daje szanse na realizację marzeń, dzięki niezbędnemu wsparciu finansowemu.

Platforma Lendico bezpośrednio łączy obie strony i odpowiada na ich potrzeby. Pożyczkobiorcy nie chcą wydawać zarobionych przez siebie pieniędzy na zbyt wysokie raty pożyczek. Inwestorom natomiast zależy na wysokiej stopie zwrotu z zainwestowanego kapitału.

1342 wizyt, 2 wizyt dzisiaj

8 Opinie

 1. konrad1960
  konrad1960

  Znam platformę z inwestowania. Od dłuższego czasu się tym zajmuję i póki co nie mam zastrzeżeń. I co najważniejsze – prosty sposób obsługi (przelewasz pieniądze i liczysz zyski)

  Luty 16, 2016 at 11:02 pm
 2. Edward
  Edward

  Z pojedynczym człowiekiem człowiek zawsze się lepiej dogada niż z machiną jaką jest firma. Mam kilku swoich znajomych partnerów, których poznałem przez ten portal biorąc od nich pożyczki. Teraz ciągle od nich biorę co pewien czas.

  Luty 27, 2016 at 11:41 am
 3. Marynio
  Marynio

  To prawda, tu pożyczki bierze się z przyjemnością. Można spokojnie uzgodnić wszystkie warunki. I co ważne jest sporo czasu na uregulowanie rat. Dzięki pożyczce w Lendico moja firma szybko stanęła na nogi.

  Marzec 6, 2016 at 2:46 pm
 4. otton
  otton

  Skorzystałem z tej firmy. Usługi na najwyższym poziomie, rzeczywiście warto się zdecydować, bo można wziąć pieniądze na dowolny cel, a spłacić w dogodnych dla nas ratach. Dla mnie to ważne, bo od razu nie miałem pieniędzy, żeby spłacić ratę. Więc mogłem poczekać.

  Kwiecień 19, 2016 at 1:32 pm
 5. teresaL
  teresaL

  Ja skorzystałam z ich usług by postawić firmę na nogi. Spora kwota, ale i termin spłaty długi. Stanęłam na nogi, a spłat nie sprawia mi kłopotu. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc. Polecam, to świetna firma.

  Kwiecień 29, 2016 at 7:50 am
 6. Aneczka
  Aneczka

  nie weryfikują w Bik, a jedynie w KRD i BIG tylko, że nie zawsze inwestor nas zechce, to jedna z wad społecznościowych

  Maj 22, 2016 at 8:22 am
 7. przezorny
  przezorny

  Mnie najbardziej przekonał długi okres spłaty. Warunki bardzo dogodne, jasna czytelna umowa. Terminy spłat można uzgodnić do swoich możliwości. Bardzo przyjazna oferta.

  Maj 25, 2016 at 9:30 am
 8. pogromca
  pogromca

  Bardzo dobra propozycja pożyczki na spora kwotę. Termin spłaty dogodny, A dodatkowo można uzgodnić odpowiadające nam terminy. Jestem bardzo zadowolony.

  Maj 28, 2016 at 10:23 am

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.